Każda edycja PRZERÓB-MY skupia się wokół Strefy Eksperckiej, w której goście mogą zadawać naszym specjalistom pytania na temat sztuki upcyklingu, renowacji i przerabiania przedmiotów oraz skonsultować własne pomysły i zapoznać się z warsztatem pracy ekspertów.

YAN CIEŚLA

Jeden z najbardziej znanych i cenionych eksprertów z dziedziny eko stolarki. 
Eko-stolarka jest skoncentrowana na wykorzystaniu już istniejących rzeczy zrobionych z prawdziwego drewna. Mogą to być meble, drewniane drzwi i okna, boazerie, więźby dachowe (strychy) …..itd. Nadanie im nowej formy przez wykorzystanie techniki Vintage, pozwala stworzyć dzieła sztuki, które niejednokrotnie w pierwotnej formie, zostają wyrzucane z naszych pomieszczeń. Jest to również ukłon w stronę nurtów dbających o naszą przyrodę i ekologię. 

Yan Ciesla pobudza w ludziach wiarę w ich indywidualną kreatywność. To pomocna dłoń dla tych, którzy czują w sobie drzemiące pokłady twórczości, a do tej pory nie mieli gdzie ich sprawdzić. 

ROB IN WOOD

Zajmuje się niepokorną stolarką. Tworzy oryginalne meble i przedmioty użytkowe. Prowadzi też warsztaty ekostolarskie i integracyjno-relacyjne.
"Staramy się realizować nasze pasje i wykorzystywać dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Łączymy je ze sobą i w ten sposób powstają nasze przedmioty czy realizacje inne od większości otaczających nas rzeczy. Wierzymy, że warto czasem spojrzeć wstecz, by inspirować się dawnym rękodziełem czy tradycyjnymi wartościami i chcielibyśmy aby znalazło to odzwierciedlenie w naszych produktach i prowadzonych przez nas warsztatach..."

  

JIMI OGDEN

Jimi Ogden - muzyk, artysta, stolarz - twórca uniwersalny.

Urodzony w York, absolwent szkoły 3D Design and Sculpture, gdzie malował, rzeźbił w drewnie i metalu. Przez 13 lat, tradycyjną metodą, własnoręcznie robił... konie na biegunach. Prowadził sklep z rzeczami VINTAGE i sam restaurował meble. Tworzył ogromne lampiony na festiwalowe parady i prowadził warsztaty rzeźbiarskie.

Od ponad 20 lat związany z branżą muzyczną. Napisał, zaśpiewał i wydał 10 albumów w Anglii i Japonii. Jego zespoły – The Lumberjack Cowboys Heartbreak Trucking Company i UR Penetrators były stałymi gośćmi na wielu festiwalach.

Do Polski przywiodła go... miłość. Ma żonę Polkę, a wkrótce na świecie pojawi się jego córeczka. W Warszawie uczy języka angielskiego, ma dwa zespoły muzyczne i własny warsztat stolarski, do którego zaprosił widzów HGTV.

W programie "Rzeczy Od-Nowa" pokaże, jak przywrócić życie starociom, jak ze śmieci stworzyć coś unikalnego i jak samemu zaprojektować i zrobić... designerskie meble.

MAJSTERKI

 

Pokazują, że dziś majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie.

W czasach, kiedy wszystko można kupić, uczą że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami.

Majsterkujemy, odnawiamy, malujemy, wiercimy, kleimy i wbijamy gwoździe. Mówiąc krótko – udowadniamy, że kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi. ;) Wszystkie pomysły, rady i spostrzeżenia publikujemy na naszym blogu.

przerobmy@pimpit.pl

 +48 575 746 748