fbpx

O nas

PRZERÓB-MY

Poznaj Nas

2 lewe sekcja o nas strona glowna scaled
1 gorne sekcja o nas strona glowna

Przedstawiamy Ci Przerób-My, czyli ideę dawania drugiego życia przedmiotom i materiałom. Łączymy niezależnych artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz ekspertów nauk przyrodniczych. Organizujemy festiwale upcyklingu, recyklingu i rękodzieła oraz warsztaty kreatywne DIY, wszystkie w duchu less waste i w atmosferze poszanowania środowiska oraz świadomej konsumpcji.


Udostępniamy twórcom platformę Przerób-My wirtualnie, na której możesz zobaczyć i kupić ich dzieła. Zapraszamy również na blog, gdzie pokazujemy rozmaite projekty D.I.Y. i dzielimy się wiedzą ekspercką.

Chcesz powierzyć nam organizację pikniku firmowego? A może interesuje Cię organizacja eko targów lub warsztatów? Szukasz rzetelnego partnera do organizacji eko eventu w firmie lub szkole?

Jesteś pod dobrym adresem!

Napisz do nas i powiedz, jak możemy pomóc.

logo biale przerobmy

FESTIWALE
WARSZTATY
TARGI
PLATFORMA
SPRZEDAŻOWA

Misja

Przerób-My zrodziło się w myślach Elizy i Łukasza jako idea dawania drugiego życia przedmiotom i materiałom. Do tego postanowili pokazywać światu, czym jest świadoma konsumpcja i szacunek do środowiska, dlatego organizują festiwale recyklingu i upcyklingu.

Wokół tak ważnego tematu w mig zgromadziło się wielu ludzi — rękodzielników, rzemieślników i rozmaitych ekspertów. Przeróbmy-My rośnie w siłę z każdym dniem i każdym odnowionym i stworzonym przedmiotem.

Inicjatywa

Wszystko zaczęło się 10 czerwca 2017 roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy piknik-kiermasz na Placu Vogla w Warszawie. Przerób-My w takiej formie zostało bardzo dobrze przyjęte, dlatego niestrudzenie organizujemy kolejne edycje festiwalu recyklingu i upcyklingu.

Latem 2020 roku postawiliśmy na cykliczną wyprzedaż garażową pod szyldem Garażówka. W każdą sobotę wakacji spotykamy się w Centrum Praskim Koneser, gdzie króluje upcykling, czyli dawanie drugiego życia rozmaitym przedmiotom. Wspólnie szukamy potencjału z rzeczach używanych i uczymy się, jak zrobić coś z niczego.

Na Garażówkach spotkasz również rękodzielników i będziesz mógł kupić ich dzieła – od biżuterii, przez ceramikę, po barwne ubrania. To wyjątkowe miejsce dla wszystkich poszukiwaczy skarbów.

Miejsce w sieci

2020 rok i szalejący po świecie wirus dały w kość całej branży kreatywnej. Doświadczamy obecnie sytuacji, na którą nikt z nas nie był przygotowany. Świat rzemieślników i rękodzielników stanął przed ogromną próbą. Tysiące twórców bazowało do tej pory na sprzedaży swoich prac na targach, jarmarkach czy festiwalach. W mgnieniu oka okazało się, że tradycyjne metody działania są niemożliwe.

Przerób-My od początku było ideą stworzoną na zasadzie „twórcy dla twórców”, ukierunkowaną na promocję niezależnych, „drobnych” rękodzielników, rzemieślników i artystów. W obliczu tak trudnej sytuacji poczuliśmy się zobowiązani do przeniesienia targów do świata on-line. Przez lata zdobyliśmy doświadczenie i zaufanie wielu wystawców, dlatego chcemy dać im szansę na przetrwanie i stworzenie odpornego biznesu.

W naszym sklepie znajdziesz produkty pochodzące bezpośrednio od twórców. Akcesoria modowe i ubrania, wyposażenie wnętrz, artykuły zero waste i zabawki dla dzieci – z pewnością znajdziesz tu skarby dla siebie lub wyjątkowe prezenty dla najbliższych.

Polubiłeś nasze warsztaty i wydarzenia eko? Nie martw się, je również przenosimy do Internetu. Zajrzyj do zakładki „Warsztaty on-line” i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapraszamy również na blog, gdzie poznasz tajniki pracy naszych ekspertów D.I.Y i dowiesz się, jak dać drugie życie domowym przedmiotom.

Kto za tym stoi?

o nas foto kto za tym stoi ja

Eliza Poprawa

Ona: rękodzieło i design to jej pasja od lat. Ma głowę pełną pomysłów i z uporem je realizuje. Świetnie czuje się w towarzystwie twórców i projektantów, ale także chętnie dzieli się wiedzą i zaraża pasją każdego, kto ma z nią kontakt.

o nas foto kto za tym stoi maz

Łukasz Poprawa

On: fan nowinek technologicznych i specjalista do zadań IT. Zamienia rzeczy niemożliwe w te osiągalne. Wspiera kreatywność wiedzą o elektronice i technologiach, łączy „stare” z „nowym” i ma przy tym ogromną frajdę.

Skip to content